Actuele artikelen
|
Zoeken
|
Syndicatie

Energie besparen en duurzaamheid op het CLV. Dit grote thema pakten de derde klassen havo en vwo met veel energie aan. Zij deden mee aan de wedstrijd op school. De winnaars was een energierijke prijs in het vooruitzicht gesteld. De uitreiking was op maandag 3 oktober.
De jury, bestaande uit meneer Stoffer (directielid), meneer Van den Berg (facilitaire zaken), meneer Threels (leraar biologie) en mevrouw Bal (communicatie) had zich gebogen over de verschillende onderzoekverslagen. Alle klassen hadden hun best gedaan om heel veel plannen in te leveren. De keuze uit zoveel inzendingen was niet gemakkelijk. Uiteindelijk mocht Niels van Andel (in het groen) namens klas H3D enkele heerlijke taarten in ontvangst nemen.
Lees het hele verslag.
Wat gaan we ermee doen?
Van alle plannen gaan we na wat er mogelijk is en hoe we dat dan gaan aanpakken. Een paar dingen noemen we alvast. Later meer over minder energiegebruik op het CLV.
- We gaan langzamerhand in de school verlichtingsschakelaars aanbrengen die werken met een bewegingsmelder. Als een lokaal leeg is, brandt daar dus nooit meer een lamp.
- Computers worden automatisch uitgeschakeld als ze een tijdlang niet gebruikt worden.
- Verder wordt het energieverbruik bijgehouden over een langere periode. Dan kunnen we zien of er volgend jaar verschil is dankzij ons actiejaar.
- Zo´n campagne gaat natuurlijk niet vanzelf, daar hebben we alle CLV-ers bij nodig. Het helpt al enorm als we ons allemaal bewust zijn van lampen en computers uitdoen als we weggaan. Daarom gaan we er de komende tijd op allerlei manieren aandacht voor vragen. Met een creatieve inzet van leerlingen. Samen aan de slag voor een beter milieu.
Klas H3D: eet smakelijk van de taart!
En alle derde klassen: hartelijk bedankt voor jullie geweldige inzet.