CLV Nieuwsberichten

Actuele artikelen | Zoeken | Syndicatie

dinsdag 5 oktober 2010 - Bezoek uit India

Op dit moment heeft mevrouw Te Ronde twee predikanten in huis uit het bisdom Nandyal (Zuid India) in het kader van een project van de PKN in Bennekom. Op vrijdag 24 september brachten zij een bezoekje aan het CLV.  

Wat hun opviel was het volgende: een prachtige mooie  schone school met mooie materialen zoals tafels, stoelen, veel ramen en daardoor veel licht, computers  en veel lesmaterialen in de vorm van boeken. Ook waren ze verbaasd over 'de vrijheid' van kinderen om te spreken en vragen te stellen. De leerlingen hebben geen uniformen aan en jongens en meisjes zitten door elkaar.  

Dit is in India wel anders. Kinderen gaan staan als vreemden binnen komen en gaan zeker niet praten, alleen als ze toestemming hebben gekregen van een docent.  De kinderen dragen allemaal een uniform, zitten in overvolle ruimten, veelal op de grond of op gammele banken, Jongens en meisjes zitten gescheiden in de klas. Ook hebben de leerlingen weinig boeken.

Lees meer over dit project door op de titel van dit bericht te klikken.

Het bisdom heeft al 15 jaar een vriendschappelijke relatie met de PKN kerken in Bennekom. Diverse projecten worden financieel gesteund door de kerken van Bennekom Bennekom o.a. een klimaatproject Solar Cooking. In het kader van dit project zijn de predikanten in Bennekom. Het bisdom heeft veel scholen onder haar hoede vooral van kinderen uit de allerarmste gezinnen. Op school worden ze opgevangen, krijgen christelijk godsdienstonderwijs en een warme maaltijd. Het probleem is nu dat de Indiase overheid de salarissen van de onderwijzers van deze christelijke scholen niet meer willen betalen (politieke kwestie). 

Ze vertrekken op woensdag 6 oktober weer naar India.